Меню Закрити

Законопроєкт про електронні земельні аукціони знизить рівень корупції на ринку землі

Законопроєкт № 2195, що пропонує впровадження електронних аукціонів для продажу земельних ділянок державної та комунальної, суттєво знизить рівень корупційних ризиків на ринку землі. Про це йдеться в аналітичному огляді проєкту закону, проведеному Національним агентством з питань запобігання корупції (НАЗК).

Проєкт Антикорупційної стратегії на 2020–2024 роки визначає, що безоплатна приватизація земель державної та комунальної власності є найбільшим джерелом корупції у земельних відносинах, на відміну від купівлі ділянок на електронних аукціонах.

Тому для забезпечення прозорості ринку землі важливо на рівні закону забезпечити чіткі правила продажу земельних ділянок або прав на них.

Проєкт закону № 2195, згідно з позицією авторів, передбачає оновлений порядок продажу земель державної та комунальної власності в електронній торговій системі, що є важливим кроком для мінімізації поширених корупційних практик, прозорого та ефективного користування та розпорядження землями.

Детально з аналітичним оглядом закону НАЗК можна ознайомитись за посиланням: https://bit.ly/3npx2sD.

Водночас НАЗК пропонує розробникам законопроєкту усунути такі фактори, що можуть сприяти корупційним практикам:

врегулювання порядку проведення аукціонів за допомогою підзаконного нормативного акту;
неузгодженість між окремими положеннями проєкту Закону в частині переважного права орендаря на купівлю земельної ділянки;
не встановлені строки подання документів для участі у земельних торгах.

У разі ухвалення законопроєкту № 2195 з урахуванням рекомендацій НАЗК, документ стане важливим кроком для мінімізації поширених корупційних практик на ринку землі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.