Меню Закрити

“Україна – лідер у світі з прозорості даних та розробки антикорупційних ІТ-рішень” — Голова НАЗК під час Конференції країн-членів Конвенції ООН проти корупції

14 грудня 2021 року Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков виступив у якості голови української делегації із промовою на 9-й сесії Конференції держав — учасниць Конвенції Організації Об’єднаних Націй проти корупції, що проходить цього тижня у Єгипті.

«Минуло сім років від початку антикорупційної реформи в Україні. Незважаючи на всі виклики зовні та всередині країни, за ці сім років Україна показала своє прагнення протидіяти корупції та послідовність у виконанні Конвенції ООН проти корупції», — зазначив Олександр Новіков під час виступу.

Він підкреслив, що Україна вже стала одним зі світових лідерів з прозорості даних та розробки інноваційних ІТ-рішень із запобігання та протидії корупції.

«Минулого тижня Україна посіла 6-е місце в європейському рейтингу відкритих даних Open Data Maturity. Ми стали першими в світі, хто повністю впровадив електронні паспорти на шляху до повної цифровізації державних послуг. Ми вже запровадили найкращі антикорупційні діджитал інструменти. У нас найширший та найсучасніший Реєстр декларацій, якому немає аналогів у світі, та найкращий Реєстр фінансових звітів політичних партій», — додав Голова НАЗК.

Він нагадав, що стратегічно важливим є вдосконалення антикорупційного законодавства та прийняття в Україні Антикорупційної стратегії на 2021-2025 роки.

«Наш наступний крок – зробити так, щоб корупція стала неможливою в усіх ключових сферах. З цією метою минулого року наше Агентство залучило представників громадянського суспільства, міжнародних організацій та бізнесу до розробки Антикорупційної стратегії. Стратегія забезпечить чіткі орієнтири для судової реформи, покращення умов для ведення бізнесу та знищення корупції на всіх рівнях, починаючи від державних органів до органів місцевого самоврядування та місцевих рад», — додав Голова НАЗК.

На завершення Олександр Новіков запропонував об’єднати зусилля усіх країн-членів Конвенції ООН проти корупції для обміну кращими практиками розроблення та розвитку антикорупційних ІТ-рішень.

«Корупція немає кордонів. Ми зобов’язанні дотримуватися принципів Конвенції ООН проти корупції та маємо тісно співпрацювати. Саме тому ми пропонуємо сформувати провідну платформу для обміну досвідом впровадження антикорупційних ІТ-інструментів. Україна відкрита для світу. І ми готові поділитися з іншими країнами як досвідом, так і технічними рішеннями щодо наших ІТ-продуктів», — підкреслив Олександр Новіков.

З повним текстом промови Голови НАЗК можна ознайомитися на офiцiйному сайтi НАЗК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.