Меню Закрити

Голова НАЗК Олександр Новіков зустрівся з представниками Парламентської Асамблеї Ради Європи

Досягнення України у виконанні міжнародних зобов’язань щодо боротьби з корупцією обговорили учора, 6 липня, під час робочої зустрічі Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков та співдоповідачі Моніторингового комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Алфред Хеєр та Біргір Торарінссон.

Повідомляється на офiцiйному сайтi НАЗК.

Участь у зустрічі також взяли заступник Голови НАЗК Іван Пресняков, заступник Керівника Секретаріату Моніторингового комітету ПАРЄ Бас Кляйн та заступниця керівника Офісу Ради Європи в Україні Олена Литвиненко.

«Україна на сьогодні запровадила найкращі інструменти запобігання корупції. У нас найширший у світі, найсучасніший Реєстр декларацій про доходи, який охоплює не тільки активи посадовців, а й також їхні корпоративні права, членство в організаціях. Це дає змогу контролювати, зокрема, випадки конфлікту інтересів посадовців. У нас найновіший і найкращий у світі Реєстр фінансових звітів політичних партій. Всі ці інструменти чітко демонструють рішучість України у сфері боротьби з корупцією», — зазначив під час зустрічі Олександр Новіков.

Також він додав, що наразі НАЗК активно співпрацює з іншими антикорупційними органами України, такими як Національне антикорупційне бюро України (НАБУ), Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) та Вищий антикорупційний суд (ВАКС).

«Ще два роки тому, система антикорупційних органів в Україні не була такою ефективною, як зараз. Зараз НАЗК активно співпрацює з іншими антикорупційними органами України, такими як НАБУ, САП та ВАКС. Результати такої співпраці вже можна побачити на практиці. Але для повноцінної роботи антикорупційних органів необхідно, щоб Верховна Рада прийняла у другому читанні Антикорупційну стратегію, яку НАЗК з партнерами розробили ще минулого року, та яка вже була схвалена Урядом. Стратегія забезпечить чіткий напрямок для судової реформи, реформи правоохоронних органів, покращення умов для ведення бізнесу та знищення корупції в оборонному секторі», — додав Голова НАЗК.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.