Меню Закрити

Держсекретар США: Україна втрачає третину ВВП через корупцію

Держсекретар США Ентоні Блінкен акцентував на масштабній корупціі в Україні. Про це він заявив на відкритті конференції у Литві з питань реформ в Україні, передає УНН.

Цитата:

“40 млрд доларів – приблизно 30% українського ВВП – втрачається через корупцію, може й більше. Це переплата за енергетику, це недообслуговування українських лікарень і шкіл, а також хабарі”, — сказав він.

Також він додав, що в Україні панує олігархат.

Водночас британські оглядачі прогнозують зниження ефективності НАБУ, адже їх робота час від часу політизується.

Про те, що НАБУ вже “пробуксовує” в ефективності, свідчить масштаб корупції в “Укрзалізниці”. Боротьбу з корупцією на підприємстві детективи бюро запустили в далекому 2017 році. Тоді директор бюро Артем Ситник заявив, що розслідуванням зловживань в “Укрзалізниці” зайнятий цілий відділ детективів. Однак на ділі це виявилося не так. Спеціальний відділ НАБУ завантажили іншими справами, в тому числі політичними, тому прямими обов’язками детективи не займалися, що в підсумку призвело до плачевного стану і розкрадання “Укрзалізниці”.

Неефективність НАБУ в частині боротьби з корупцією підтвердила також парламентська Тимчасова слідча комісія з “Укрзалізниці”. Вона почала свою роботу в січні і днями затвердила звіт за результатами піврічної роботи.

Масштабна корупція, з якою не справляється НАБУ, некомпетентні менеджери і повсюдна недбалість – основні причини занепаду “Укрзалізниці”, за оцінкою ТСК. Комісія закликає в терміновому порядку звільнити всіх членів Наглядової ради та керівництво компанії, і на їх місце взяти компетентних людей. Разом з тим НАБУ має організувати роботу детективів і виправдати існування свого спецвідділу з розслідування корупції в “УЗ”.

Джерело: УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.